پارسي نامه
مجله الکترونيکي اعضاي پارسي بلاگ
مطالب اين مجله توسط دبيران منتخب از بين وبلاگ نويسان پارسی بلاگ، برگزيده مي شود

  رويکرد ترامپ، اقتصاد مقاومتي!
دونالد ترامپ رئيس جمهور جديد آمريکا، در اولين موضعگيري اقتصادي خود، مردم را به "اقتصاد مقاومتي" دعوت و خواستار توجه مردم آمريکا به بهره مندي از توان دروني گرديد و خطاب به ملت آمريکا گفت: «آمريکائي؛ بايد آمريکائي بخرد و آمريکائي بايد استخدام کند.» ولي ولي تفکر اقتصادي حاج حسن روحاني، اقتصاد ليبراليستي آمريکائي است!
  پلاسکو وجلوگيري از حوادث مشابه
متأسفانه کشور ما در سطوح مختلف، اعم از سطوح بالاي مديريتي تا مردم عادي دچار ضعف شديد فرهنگي در مقوله ايمني است. ضعف فرهنگ ايمني را در نحوه رانندگي، شيوه کار کردن، روش نشست و برخاست، نوع بلند کردن اجسام سنگين، نحوه عبور از خيابان، شيوه استفاده از تجيهزات گازي، برقي و… ميتوان به وضوح مشاهده نمود.
  آتش نشانانِ دلاور
آتش نشانان دلاور، اي افتخار مام ايران/بر بام هستي مي درخشد، نام شما با نام ايران/چشم و چراغ ما و ايليد،در پايمردي چون خليليد/«بردآ سلاما» را دليليد، بر آتش آلام ايران/آتش اگر تنپوش داريد، چون باغ گل آغوش داريد/جام شهادت نوش داريد، از باده ي گلفام ايران/دريا دل و روشن ضميريد، در بيشه ي اخلاص شيريد.
  سلفي نتيجه ي مختوم فرهنگ اومانيسم!
يکي از تأسف‌برانگيزترين اتفاقات حادثه پلاسکو، جماعتي بودند که بي‌توجه به عمق فاجعه و خطري که جان انسان‌ها را تهديد مي‌کند در اين اتفاق فرصتي يافتند براي تفريح، انداختن عکس سلفي و گرفتن فيلم باهدف بالا بردن آمار بازديدکنندگان صفحه‌ي اجتماعي‌شان! به‌راستي ما را چه شده است؟
  کاهش ساعت کاري زنان شاغل
کي از دلهره هاي و نگراني هاي زنان شاغل خانه دار، سازگار کردن شرايط اشتغال با وظايف نقش هاي همسري و مادري است، چيزي که اگر نتوانند از عهده آن به خوبي بر آيند احساس " ناکارآمدي" را در آنها تقويت کرده و باعث ضعيف شدن اعتماد به نفس آنها مي شود و همين امر باعث مي شود که بازدهي آنها چه در محل کار و چه در خانه کم شود.
By: ParsiBlog.com ® Team © 2003